Battal Gazi'nin Torunları Söğütlü Derneği'nde

Battal Gazi'nin Torunları Söğütlü Derneği'nde.

Malatya Gençlik Derneği Yönetim Kurulu Başkanımız İrfan KÖPÜRÜR, Genel Sekreterimiz Serkan GÜLEÇ, Başkan Yardımcılarımız Nizamettin GÖKAY, Bilal SEKMAN, Serkan TAŞTAN, Yunus ÖZBAYSAR ve üyelerimizden Sinan AKKUŞ'tan oluşan heyet Pütürge Söğütlü Köyü Derneği Gençlik Kollarının 15 günde bir tertipledikleri sohbet programına katılım sağladılar.
 
Program Söğütlü Köyü Dernek Başkanı Nusret AKPOLAT'ın selamlama konuşması ile başladı. Başkan AKPOLAT "Gençlik Kollarımız her onbeş günde bir bu programı gerçekleştiriyor. Elimizden geldiği kadar destek olmaya çalışıyoruz ve programa katılım sağlamaktan da büyük keyif alıyoruz. Program gençlerin programı, biz misafiriz" diyerek mikrofonu Gençlik Kolları Başkanı Mehmet KARADENİZ'e bıraktı.
 
Söğütlü Köyü Derneği Gençlik Kolları Başkanı Mehmet KARADENİZ "dışarı çıktığımızda çoğu mekanın terör yatağı, uyuşturucu madde batağı olduğunu görüyor ve üzülerek gençlerimizin bu mekanlarda ciddi anlamda vakit geçirdiğine şahit oluyoruz. Biz istiyoruzki genç kardeşlerimiz kötü alışkanlıklardan uzak dursun ve iyi davranışları alışkanlık edinsin. Onbeş günde bir bu programı organize ediyoruz. Dernek Başkanımıza ve Yönetim Kurulumuza, bize her hafta farklı bilgiler aktaran hocamıza, davetimize icabet edip bugün misafirimiz olan Malatya Gençlik Derneği Başkanı İrfan KÖPÜRÜR ve heyetine çok teşekkür ediyorum" dedi.
 
Sohbet ve Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından Söğütlü Derneği Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Karadeniz'in daveti üzerine kürsüye gelen Yönetim Kurulu Başkanımız İrfan KÖPÜRÜR "Allah kelamından sonra söz hakkı almayı aslında düşünmüyordum. Ancak O'nun rızası üzerine bir iş yapıyor ve konuşuyorsak, bugünkü programın dışına çıkmış olmayız. Hocamızın sohbeti ve sonrasında okunan Kur'an-ı Kerim tilaveti yüreğimizin pasını söküp attı" dedi.
 
Başkanımız İrfan KÖPÜRÜR sözlerine şöyle devam etti "günümüzde bazı dernekler taziye ve düğünlerde açılan, bazıları ise lokal amaçlı kullanılan mekanlar olarak kullanılmaktadır. Dört duvar arası müthiş bir dekarasyon ile dizayn ediliyor ancak belirli günlerde insanlığın faydasına sunuluyor. Biz bu mekanların; eğitim, kültür ve istişare merkezleri olarak kullanılmasını arzu ediyoruz. Bugün burada bu programın icra ediliyor olmasını önemsiyor ve destekliyoruz. Arzu ettiğimiz ve desteklediğimiz bir diğer husus da gençliktir".
 
KÖPÜRÜR "Malesef günümüzde gençliği hâlâ cahil ve hata yapan bir kitle olarak adledip öteleyenler mevcut. Hata yapmak hepimizin fıtratında var. Tecrübelerin kaynağında hata vardır. Hata yapılmasını önlemek adına gençliği engellemek başlı başına bir hatadır. Peygamber övgüsüne mazhar olmak adına sefere çıkan ordunun başında yer alan Fatih Sultan Mehmet Han 21 yaşında idi. Bu anlamda Söğütlü Köyü Derneği Gençlik Kolları çok şanslı. Kendilerine sahip çıkan, değer veren, güvenen bir dernek başkanı ve yönetimi var. Mekan sizin, mikrofon sizin yürüyün gençler demişler. Söğütlü Köyü Derneği Başkanımızı ve Yönetimini canı gönülden kutluyor ve Malatya Gençliği adına teşekkür ediyor, hepinize saygılar sunuyorum" diyerek sözlerini tamamladı.