Battalgazi'nin Torunları Yarının Kahramanlarını Unutmadı

Malatya Gençlik Derneği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çocuklarla bir araya gelerek çeşitli etkinliklere imza attı.

Battal Gazi’nin Torunları; Malatya Gençlik Derneği’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle düzenlediği etkinliklerin ilk durağı Türkiye’de ilk ve tek olan Esenler Çocuk Sokağı oldu. Otuz kişiye yakın gençle çocuk sokağında ‘Yarının Kahramanları’ ile buluşan Malatya Gençlik Derneği, çocuklarla sohbet ederek “Battal Gazi kimdir?” diye sordu. Alanın cevaplar neticesinde çocukların bu toprakların büyük değeri olan “Battal Gazi” karakterinin tanınmadığı ve buna karşılık Superman ve Örümcek Adam gibi hayali karakterleri kahraman kabul ettikleri görüldü. Çocuklarla birebir sohbet eden Malatya Gençlik Derneği Yönetim Kurul Üyeleri tek tek çocuklara Battal Gazi’yi anlatarak onlara Battal Gazi çizgi romanları hediye ettiler. 
 
Malatya Gençlik Derneği’nin bir sonraki durağı ise Bakırköy’de bir spor salonu oldu. Burada da birçok sporcu ile buluşan Battal Gazi Torunları, sporcularla birebir sohbet ederek ‘çocuk bayramlarını’ kutladı. 
Etkinlik, birçok çocuğun video ve resim çekerek destek olmasıyla renkli ve eğlenceli görüntülere sahne oldu. ‘Battal Gazi kimdir?’ sorusu karşısında kimi öğrenci “Hüseyin Gazi’nin oğlu, büyük kahramandır. Benim gibi göbeklidir” derken kimi öğrenci ise “Seyyid bir askerdir” cevabını verdi.
 
Çocuklara birer kahraman olabileceklerini hatırlatan Battal Gazi’nin Torunları, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı öğretici ve eğitici bir etkinlikle dolu dolu tamamlamış oldu.