Battalgazi Torunları İftar Sofrasında Buluştu

Battalgazi Torunları, Malatya Gençliğini iftar sofrasında buluşturdu.

Malatya Gençlik Derneği'mizin İstanbul - Esenler’de bulunan yerleşinde ilk iftar etkinliğimizi düzenledik. İftar yemeğine; MİAD (Malatya İş Adamları Derneği), MADEF (Malatya Dernekler Federasyonu), MASTÖB (Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği) , MÜNÖD (Malatyalı Üniversite Öğrencileri Derneği) , Marmara Derebeyleri (İstanbul Malatyaspor Taraftarlar Derneği), Küçükçekmece Malatyalılar Derneği ve bu kuruluşlara bağlı ilçe ve köy derneklerinin gençlik yönetimleri ile Es-Seyyid Osman Hulusi Efendi Vakfı temsilcileri de davet edildi.

 

Malatya Gençlik Derneği Başkanımız İrfan KÖPÜRÜR’ün açılış konuşması ile başlayan programda Başkanımız İrfan KÖPÜRÜR “Bugün burada bizi buluşturan iki öğe var; birisi Malatya sevdamız, diğeri Ramazan-ı Şerif’tir. Ramazan rahmet ve kardeşlik ayıdır. Oruç tuttuğumuz bu ay içerisinde sadece yemeyi içmeyi değil; kin ve nefret duygularını, küskünlükleri, kırgınlıkları, dargınlıkları, kötü düşünmeyi ve kötü sözler sarf etmeyi de terk ediyoruz. Bir nevi fabrika ayarlarımıza dönüyoruz” dedi.

 

Birlik ve beraberliğin önemine değinen KÖPÜRÜR “Gün geçmiyor ki şehit haberleri gelmesin, ocaklara ateş düşmesin. İç ve dış bedhahların bu denli vicdansız ve alçakça saldırdığı bir dönemde bizlere çok ciddi görevler düşüyor. Ötekileştirmeden, ayrıştırmadan ana kimliğimizi esas alarak birlik ve beraberliği sağlamalıyız. Aksi halde yangına su taşıyan değil odun atan gönül elçileri oluruz” dedi.

 

MADEF Gençlik Kolları Başkanı Samet KIRTAY, Küçükçekmece Malatyalılar Derneği Gençlik Kolları Başkanı Yusuf HAZAR, Söğütlü Köyü Derneği Gençlik Kolları Başkanı Mehmet KARADENİZ, Aktarla Köyü Derneği Gençlik Kolları Başkanı Ahmet ŞAHİN, İstanbul Malatyaspor Taraftarlar Derneği Başkanı Sinan ŞİRE, Es-Seyyid Osman Hulusi Efendi Vakfı temsilcileri ve AK Parti Esenler Gençlik Kolları Başkanı (hemşehrimiz) Hacı Ahmet KILIÇ söz hakkı alarak; birlik ve beraberlik çağrısında bulundular. Bugünkü iftar sofrasının bir başlangıç niteliği taşımasını ve devamının sağlanması gerektiğini belirttiler.

 

İftar sonrası Esenler Dörtyol Meydanda düzenlenecek Es-Seyyid Osman Hulusi Efendi Vakfı programı öncesi vakıf temsilcileri; Malatya Gençlik Derneği Başkanımız İrfan KÖPÜRÜR ve Genel Sekterimiz Serkan GÜLEÇ’e; Es-Seyyid Osman Hulusi Efendi’yi sahiplendikleri, tanıtımına önem verdikleri ve böylesi önemli bir iftar etkinliğine davet ettikleri için “Teşekkür Belgesi” takdim ettiler.