Battalgazi Torunları İstanbul Gençlik Fuarı'nda

Battalgazi Torunları İstanbul Gençlik Fuarı'nda

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve Türkiye’nin en kapsamlı gençlik fuarı olan “İstanbul Gençlik Fuarı” ’na katılım sağladık.
 
14-19 Mayıs 2016 tarihleri arasında Yenikapıda düzenlenen; resmi açılışı Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş tarafından yapılan, ana teması "Gönüllülük" olarak belirlenen “Farkındayım, gönüllüyüm” sloganı ile yola çıkılan fuarda sivil toplum kuruluşları, yayınevleri, dergiler, üniversiteler, eğitim kurumları, öğrenci platformları,  iş-kariyer, kamu ve spor kurumları, geleneksel sanatlar ve el sanatları alanlarında faaliyet gösteren toplam 300 katılımcı yer aldı.
 
Fuara Malatya ve Malatya Gençliğini temsilen Malatya Gençlik Derneği katılım sağladı. C-26 nolu standda yer alan Battalgazi Torunları; Malatya’nın tarihini, kültürünü, coğrafyasını, şahsiyetlerini ve kendine has değerleri tanıtmak üzere çeşitli etkinlikler düzenledi.
 
Gençlerin sivil toplum faaliyetlerinde aktif rol almalarını sağlamak için yoğun gayret sarf eden derneğimiz, fuar alanında yer alan edebiyatçı, yazar, işadamı ve girişimciler ile Malatyalı gençleri buluşturarak, bilgi ve tecrübelerinden istifade etmelerini sağladı.
 
Malatya Köftecisinin yöresel içli köfte ve acılı ayranı, Armağan Kayısı ve  Malatyalı Kardeşler Kuruyemiş’ in kayısı ikramı yoğun ilgi gördü.
 
Malatya İl Kültür Turizm Müdürlüğü, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Battalgazi ve Yeşilyurt Belediye Başkanlıklarından gelen kitap, katalog, dergi, broşür, afiş, kartpostal, cd gibi materyaller ziyaretçilerin bilgilendirilmesi hususunda stand görevlilerimize ciddi kolaylık sağladı.
 
Standımıza siyasiler, sanatçılar, iş adamları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, fuarda yer alan diğer stand görevlileri ve gençler yoğun ilgi gösterdi.
 
Fuar alanında basın mensuplarına açıklamada bulunan Malatya Gençlik Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İrfan KÖPÜRÜR ” Bu fuara katılmak bizim için gerçekten çok önemliydi. Malatya’ yı, Malatya Gençliğini ve sahiplenmemiz gereken bir şahsiyet olan Seyyid Battalgazi’ yi anlatma fırsatını bulduk. Yöresel ürünlerimizi tanıtıyor, dernek faaliyetlerimizi katılımcılar ile paylaşıyor ve istişarelerde bulunuyoruz. Böylesi bir platformda Malatya’ yı temsil edebilmenin haklı gururunu yaşıyoruz. İleride düzenlenecek olan tüm etkinlikleri takip etmek ve değerlerimizi temsil etmek adına Malatya Gençlik Derneği olarak üzerimize düşen ne ise yapmaya hazırız. Ben standımızı ziyaret eden tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum” dedi.