Battalgazi Torunları Nöbette

Çanakkale 15’lilerin, bugün ise 7’den 70’e komple bir Milletin Zaferidir.

15 Temmuz 2016 Cuma akşamı gerçekleşen kalkışma teşebbüsü vatandaşlarımızın Milli Şuuru sayesinde püskürtülmüştür. Bu teşebbüsün başladığı andan itibaren; siyasi görüş, din, mezhep, etnik köken, ırk, felsefi inanç ve sosyal statü ayrımı yapmaksızın kadını, erkeği ile yaşlı, genç, çocuk demeden herkes meydanlara çıkmış “aması – fakatı” olmayan bu girişime dur demiştir. Çanakkale 15’lilerin, bugün ise 7’den 70’e komple bir Milletin Zaferidir.

 

60’ı polis, 3’ü asker, 145’i sivil vatandaş olmak üzere 208 şehidimiz ve 1491 yaralı vatandaşımızın olduğu bu süreçte Battalgazi Torunları da meydanlara inerek nöbet görevine başlamıştır.

 

Malatya Gençlik Derneği Genel Başkanı İrfan KÖPÜRÜR “Millet olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Çok sayıda şehidimiz ve yaralımız var. Aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyorum.

 

Biz biliyoruz ki dağda teslim olan teröriste dahi merhamet edip sırtındaki parkasını veren MEHMETÇİK asla ve asla kendi Milletine silah doğrultmaz, hele ki elinde Türk Bayrağı ve dilinde ALLAHUEKBER nidası var ise… Ancak tahayyül edemeyeceğimiz bir müdahale söz konusu olmuş; silah doğrultmakla kalınmamış, açılan ateş neticesi Milletimiz böylesi elim ve vahim bir tablo ile karşı karşıya kalmıştır.

 

Tabii buradan yola çıkarak; Türk Silahlı Kuvvetlerimizi ve Emniyet Teşkilatımızı zan altında bırakmak, karalamak son derece yanlış olur. Mehmetçik ya da polis dediğimiz kim? Senin ya da benim; oğlum, kardeşim, akrabam, komşum ya da arkadaşım… Türkiye Cumhuriyeti var olduğu sürece bu kurumların var olması ve daima hazır vaziyette bulunması gerekir. Bu nedenle sorunlu kişiler ayıklanmalı, kurumların onur ve itibarı mutlaka korunmalıdır.

 

Malatya Gençlik Derneği’nin mensupları yani Battalgazi Torunları olarak, bugün burada; iktidar veya herhangi bir muhalefet partisine gönül vermiş, alevi ve sünni kardeşlerimiz ile birlikte bulunuyoruz.

 

Birlik, beraberlik ve kardeşlik şuuru ile hareket eden teşkilatımız; siyasi bir amaç için değil, tamamen Milli bir dava uğruna meydanlara çıkmıştır. Vatan ve Millet sevdası ile Cumhuriyet ve Demokrasi Nöbetine gelen bu gençlik; hiçbir provokasyona gelmeden, tepkisini demokratik haklarını kullanarak dile getirecektir.

 

Türkiye’nin birliğine, beraberliğine ve toprak bütünlüğüne kast etmek isteyen tüm şer odakları bu süreçten istifade etmek isteyecektir. Son derece dikkatli, temkinli ve tedbirli olmak zorundayız” dedi.