Battalgazi Torunları Önce Sağlık Dedi

İstanbul Medipol Üniversitesi Sağlık Uygulama Araştırma Merkezi Esenler Hastanesi, imzalanan protokol gereği BATTALGAZİ Malatya Gençlik Derneği üyelerine %20 indirim uygulayacak.

Malatya Gençlik Derneği; Sivil Toplum Kuruluşu ve Malatya imajını güçlendirmek adına örnek projeler geliştirmeye devam ediyor.

 

Kuruluşu itibari ile vizyonu, misyonu, değerleri ve stratejik hedefleri ile ne kadar iddialı bir kurum olduğunu hissettiren Battalgazi Torunları, gerçekleştirdikleri faaliyetler ile de göz dolduruyor.

 

Her fırsatta toplumsal fayda kavramına vurgu yapan Malatya Gençlik Derneği Genel Başkanı İrfan KÖPÜRÜR “Battalgazi Torunları olarak bir konu üzerine yoğunlaştığımızda; ilk düşüncemiz "üyelerimize ve katılımcılara ne fayda sağlayacak" oluyor. Bugün burada bulunuyor olmamızın gayesi de budur” dedi.

 

Bugüne kadar birçok kurum ile görüşme yaptıklarını beyan eden Başkan KÖPÜRÜR “Malatya Gençlik Derneği üyelerini; mobil aidat sistemimize kayıtlı olan ya da herhangi bir şekilde bağışta bulunan destekçilerimizi kapsayacak bir çalışma planladık. Bu kapsamda inşaat, otomotiv, mobilya, giyim sektörlerinden; seyahat acenteleri, restaurant ve kafe gibi birçok işletme ile temasımız oldu. "Malatya Gençlik Derneği kimliği ile kuruluşunuza müracaat edenlere yüzde kaç indirim uygulayabilirsiniz" diye sorduk. Birçok kurum ya da kuruluş ile mutabakata vardık, birçoğu ile de pazarlıklarımız halen devam ediyor” dedi.

 

İstanbul Medipol Üniversitesi Sağlık Uygulama Araştırma Merkezi Esenler Hastanesi ile geçtiğimiz yıl sigarayı bırakmaya yönelik bir seminer gerçekleştiren Malatya Gençlik Derneği, daha sonra gerçekleştirdiği organizasyonlarda katılımcılarına İstanbul Medipol Üniversitesi Sağlık Uygulama Araştırma Merkezi Esenler Hastanesi’ne ait yüzlerce check-up hediye çeki dağıttı.

 

Bugüne kadar birçok firma ile görüşme yapıldığını beyan edip, neden ilk olarak İstanbul Medipol Üniversitesi Sağlık Uygulama Araştırma Merkezi Esenler Hastanesi ile protokol imzalandığı sorusuna Malatya Gençlik Derneği Genel Başkanı İrfan KÖPÜRÜR “İhtiyaçlar sonsuz, kaynaklar kısıtlı. Hepimizin farklı istekleri ve öncelikleri var. İhtiyaçlarımızı karşılarken öncelik sırasını genelde bütçemize göre belirleriz. Ancak hayatta her şeyin başı dediğimiz ve öteleyemediğimiz bir kavram var, o da ‘sağlık’. Sağlık yerinde olmadıktan sonra diğer istekler yerine gelmiş, bunun pek bir önemi yok. Büyüklerimiz hep şöyle demiştir “Allah kimseyi hastaneye düşürmesin, oralarsız da etmesin”. Gönül ister ki hastalık nedeni ile değil de hastanelere doğum gibi müjdeli sebeplerle gidelim. Maalesef bu pek mümkün olmuyor. Kendimiz için olmasa da anne – baba, eş ya da çocuklarımız için bu kurumlara müracaat etmekteyiz. Madem her şeyin başı sağlık, o zaman ilk çalışmayı böyle bir kurum ile başlatmalıydık. Hastaneye müracaat eden üyemiz ya da destekçimiz; kapıda güler yüz ile karşılanmalı, kasaya gittiğinde kendisi de tebessüm ederek ayrılmalı diye düşünerek bugün bu projeyi hayata geçirdik. İstanbul Medipol Üniversitesi Sağlık Uygulama Araştırma Merkezi Esenler Hastanesi’ne teşekkür ediyor; her iki kurum için de hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

İstanbul Medipol Üniversitesi Sağlık Uygulama Araştırma Merkezi Esenler Hastanesi Kurumsal Pazarlama Müdürü Kadir DİLSİZ “Malatya Gençlik Derneği’ni yani Battalgazi Torunları’nı yakından takip ediyoruz. Kurumsal kimliği oturmuş, toplumsal olaylar karşısında duyarlı ve geleceğe yeni değerler kazandırmaya dair hedefleri olan, başarı grafiği yüksek bir ekip. İstanbul Medipol Üniversitesi Sağlık Uygulama Araştırma Merkezi Esenler Hastanesi olarak Malatya Gençlik Derneği’ni, birlikte birçok organizasyon gerçekleştirebileceğimize inandığımız bir kurum olarak değerlendiriyoruz. Malatya Gençlik Derneği kimliği ile kurumumuza müracaat edenlere %20 indirim uygulanacaktır” dedi.

 

İstanbul Medipol Üniversitesi Sağlık Uygulama Araştırma Merkezi Esenler Hastanesi Başhekimi Necdet ÖZÇELİK “Karşımda böyle pırıl pırıl ve dinamik bir ekibi görmekten son derece memnun oldum. Gençlik, bizim geleceğimiz. Sizlerin başlatmış olduğu bu gençlik hareketi, ülke geleceğini sahiplenme iradesinin bir göstergesidir. Sivil Toplum Kuruluşu olarak yapılması gerekenleri yapıyor ve doğru noktalara temas ediyorsunuz. Aynı kararlılık ile yolunuza devam etmenizi ümit ediyor; sağlık, mutluluk ve muvaffakiyetler diliyorum” dedi.

 

İstanbul Medipol Üniversitesi Sağlık Uygulama Araştırma Merkezi Esenler Hastanesi Başhekimi Necdet ÖZÇELİK ile BATTALGAZİ Malatya Gençlik Derneği Genel Başkanı İrfan KÖPÜRÜR tarafından imzalanan protokolde indirim başlıkları ve oranları şu şekilde yer aldı;

 

Yapılan İşlem

İndirim Oranı

(Cari Fiyat)

İndirim Oranı

(SGK Payı)

Muayene Hizmetleri

% 20

-

Teşhis Hizmetleri (Laboratuar, Radyoloji vb)

% 20

% 20

Müdahaleler

% 20

% 20

Operasyonlar (Ameliyatlar)

% 20

% 20

Ambulans Hizmetleri

% 10

% 10

 

Bu indirimden Malatya Gençlik Derneği kimliği taşıyanlar ile anne - baba, eşleri ve çocukları yararlanabilir.

 

KBB, dâhiliye, kardiyoloji, göğüs hastalıkları, fizik tedavi, plastik cerrahi bölümlerinde SGK’lı hastalar için fark ücreti alınmamaktadır.

 

Protokol imza törenine;

 

İstanbul Medipol Üniversitesi Sağlık Uygulama Araştırma Merkezi Esenler Hastanesi’ni temsilen Başhekim Necdet ÖZÇELİK, Kurumsal Pazarlama Müdürü Kadir DİLSİZ, Anlaşmalı Kurumlar Sorumlusu Nurhayat HIZARCI, Muhasebe ve Finans Sorumlusu Halil İbrahim MERMİ ile Ekip Liderleri Ayşegül YÜCEL, Cihat YEĞEN ve Semih ORUÇ,

 

BATTALGAZİ Malatya Gençlik Derneği’ni temsilen Genel Başkan İrfan KÖPÜRÜR, Başkan Vekili Ahmet TİMURTAŞ ile dernek üyeleri Veysel SAMUR, Remzi KARADOĞAN, Gürkan KARADAĞ, Yunus ÖZBAYSAR, Ali ERDOĞAN ve Kadir DÜNDAR katılım sağladı.

 

İmza töreni sonrası Malatya Gençlik Derneği Genel Başkanı İrfan KÖPÜRÜR “Kurumsal olarak yapılan bu projeleri zamanla geliştirecek ve yaygın hale getireceğiz. Sadece indirim değil; staj, burs, istihdam gibi birçok seçeneği de bu uygulamaya dâhil etmeyi planlıyoruz” dedi.