Dr. Muammer YILDIZ ve Bayram ERCAN'dan Battalgazi'ye Destek

Battalgazi’nin Torunları (Malatya Gençlik Derneği) İstanbul İl Milli Eğim Müdürü Dr. Muammer YILDIZ'ı makamında ziyaret etti.

Malatya Gençlik Derneği Başkanlığı adına; Eğitim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bilal SEKMAN ve Genel Başkan Yardımcıları; Nizamettin GÖKAY, Erdoğan BOZKURT, Savaş BÜYÜKMUT ve Hakan ULUÇ'un aralarında bulunduğu heyet, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer YILDIZ'ı makamında ziyaret etti.

Geleceğin mimarları öğretmenlere minnet ve şükranlarını sunan Battalgazi’nin Torunları; öğretmenlik mesleğinin fedakârlık isteyen erdemli bir görev olduğunu vurgulayarak, teşekkürlerini İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer YILDIZ'a ilettiler.

Dr. Muammer YILDIZ; katılımdan duyduğu mutluluğu dile getirirken; "Sizler, bu oluşum ile hem Malatya gençliğine hem de toplumun tüm fertlerine hayırlı hizmetlerde bulunuyorsunuz. Bizler de sizlere teşekkür ediyoruz" diyerek Malatya Gençlik Derneğinin eğitim alanında yapacağı her çalışmaya katkı sağlayacağının sözünü verdiler.

Dr. Muammer YILDIZ ; "Gençlik adına en hayırlı iş, eğitim ve kültürünü bilen bir toplum inşa etmektir. Bugün gelişmiş toplumların eriştiği mertebe, eğitim yolundan geçmekte ve teknolojiyi iyi kullanmaktan ibarettir. Kısa adı Battalgazi olan derneğinizin hayırlara vesile olmasını diliyor ve sizleri canı gönülden kutluyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

Kutlama Esenlerde yapıldı

Esenler Dörtyol Meydanında Atatürk anıtına çelenk sunumu ile başlayan, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam eden kutlama programı, genel merkezi Esenlerde bulunan ve kısa adı Battalgazi olan Malatya Gençlik Derneğinin ziyaretleri ile devam etti. 

Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Bayram ERCAN'ı makamında ziyaret eden Malatya Gençlik Derneği Başkanı İrfan KÖPÜRÜR; tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutlayarak "Bu kutsal mesleğin ürünü, hayatlarımız ve yarınlarımız" diyerek tüm Malatyalılar adına, öğretmenlere teşekkürlerini Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram ERCAN'a ilettiler. 

Malatya Gençlik Derneği Başkanı İrfan KÖPÜRÜR, Eğitim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bilal SEKMAN, Basın Yayın ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Bozkurt ve Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Zahit BAKAL; eğitim alanında yapılan kısa sohbetin ardından yeni geliştirecekleri projeler hakkında Bayram ERCAN ile bilgi alışverişinde bulundular. KÖPÜRÜR; "Artık, gençlerin filizlenecek fikirlerini bağlayacakları sağlam bir eğitim destekçileri var. Biz hem umutlarını kaybeden ve kötü alışkanlıklara bulaşan gençleri bu yoldan kurtaracağız hem de yeni nesli tarihini bilen, milli ve manevi değerlerine sadakatle sahip çıkan gençler olarak yetiştireceğiz" dedi.

2016'da hedef 10.000 genç!

Kurulacak şubeler ile tüm Türkiye'de faaliyet gösterecek olan Malatya Gençlik Derneği; 2016 yılında gençlerin okul eğitimlerine destek, meslek edindirme kursları ve eğitim seminerleri ile birlikte on bin gence ulaşma ve eğitim vermeyi hedeflediklerini açıkladılar.

Eğitim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bilal SEKMAN; "Eğitimde ilk hedefimiz; muhakeme gücü olan ve yaşanılabilir bir sosyal kentin toplumsal fikrine sahip çıkacak gençler yetiştirmek. Böylece toplumsal feraha daha anlamlı ve daha samimi bakacak, gerisinde eserler bırakan gençlerin varlığını inşa edeceğiz" dedi.

Milli Eğitimden Tam Destek 

Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram ERCAN, konuşmasında STK'ların toplum içindeki yeri ve önemine dikkat çekerek "Nitelikli insan gücünün şekillenmesinde STK'lara büyük görev düşüyor. Bu alanda temel kaide, kurumsallaşma ve kamusal faydayı gözeten kurum kimliğine sahip teşkilatlanma biçimidir" diyerek sözlerine devam etti. Ercan: "Nitelikli her bireyin gelişimde eğitim ve öğretim birinci önceliktir, gerek sosyal çevrenin gerekse toplumsal faydanın sağlanması, dönüşümü önce bireysel anlamda kendinden başlatacak olan gençlere destek olmaktan geçer" diyerek sözlerine devam etti. Esenler İlçe Milli Eğimi Müdürü Bayram ERCAN; "Eğitime destek olana, biz de destek oluruz. Eğitim hususunun önceliği; ortaya gönlünü koymaktan geçer" diyerek sözlerini tamamladı.