Dünya Malatyalılar Günü Coşku İle Kutlandı

BATTALGAZİ TORUNLARI İSTANBUL'DA BULUŞTU

 

Battalgazi Malatya Gençlik Derneği'nin; Esenler Belediyesi, MASTÖB ve MADEF ile ortaklaşa düzenlediği Dünya Malatyalılar Günü, 2 Nisan 2017 tarihinde Esenler Stadyumunda coşkuyla kutlandı.
 
Malatya’nın en önemli simgelerinden biri olan 44 rakamından yola çıkarak; dördüncü ayın dördünün Dünya Malatyalılar Günü olarak kutlanması için Battalgazi Malatya Gençlik Derneği, geçtiğimiz yıl yapmış olduğu  sosyal medya çalışmalarının ardından bu yıl tüm Malatyalıları bir araya getirmek, Malatya Kültürünü yaşamak, yaşatmak ve tanıtmak amacı ile dev bir organizasyona imza attılar.
 
Dünya Malatyalılar Günü çalışmalarına Gümrük ve Ticaret Bakanı Sayın Bülent TÜFENKCİ ziyareti ile start verildi. Akabinde MASTÖB ve MADEF Başkanları ile görüşmeler yapıldı. Yapılan görüşmeler neticesi Battalgazi Torunları takdir edilecek bir gönüllülük seferberliği ile çalışmalara başladı.
 
Dört bini aşkın Malatyalı’nın katılım sağladığı programın açılış konuşmasını BATTALGAZİ Malatya Gençlik Derneği Başkanı İrfan KÖPÜRÜR yaptı. MASTÖB ve Yeni Malatyaspor Başkanı Adil GEVREK ile MADEF Başkanı Yılmaz DURMUŞ'un selamlama konuşmalarının ardından; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik GÖKSU, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet ÇAKIR, MHP İstanbul Milletvekili Arzu ERDEM, AK Parti İstanbul Milletvekili Halis DALKILIÇ, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur ÇALIK, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent TÜFENKCİ katılımcılara hitap ettiler.
 
Stad dışına kurulan fuar alanı ve çocuk oyun parkuru, mehteran eşliğinde gerçekleşen atlı gösteriler programa renk kattı. Ahmet SATILMIŞ ve Mehmet BALAMAN konserinin ardından program son buldu.
 
Malatya Gençlik Derneği Başkanı İrfan KÖPÜRÜR program sonrasında yaptığı açıklamada “Biz bu organizasyon için çok şey düşündük ve bunları gerçekleştirmek adına ciddi gayretler sarf  ettik. Planlarımızın dışında cereyan eden bazı sebeplerden dolayı eksikler, aksaklıklar ve malesef hatalar oldu. Böylesi büyük bir organizasyona cesaret etme iradesini gösteren ve muazzam bir kültür şöleni için gecesini gündüzüne katan gençliğin emeği ve gayreti her türlü takdirin üzerindedir. Yapılan tüm eleştirileri kayıt altına aldık ve tek tek değerlendiriyoruz. İnanıyoruz ki bundan sonraki programlarımızda eksikler, aksaklıklar ve hatalar minimize edilecek ve katılımcıların beklentileri karşılık bulacaktır. Önümüzdeki yıl için bu yılı iyi analiz edecek ve çalışmalara bugün itibari ile başlayacağız" dedi.