Kadın Kolları Başkanı Medine KALKAN Oldu

Battalgazi Torunları 3 Ekim 2016 Pazartesi akşamı; Esenler Menderes Mahallesi 309 Sokak No: 1/3 kapı sayılı yerde bulunan Malatya Gençlik Derneği Genel Merkezi’nde haftalık olağan toplantısını gerçekleştirdi.

Toplantı; eğitim, kültür, sanat ve sportif faaliyetler üzerine sekiz gündem üzerine gerçekleştirildi.

 

-    Akademisyen kadromuzun çok üst düzeyde bulunmadığı, gerekli alt yapı çalışmalarının tam manası ile tamamlanamamış olması ve tarih itibari ile öğrencilerin kendilerine bir yol çizmiş olacağı dikkate alınarak; 2016 – 2017 dönemi için Üniversiteye Hazırlık Kursunu açmak yerine Soru Çözüm Merkezi oluşturulmasına karar verildi. Ayrıca ciddi bir iddia ile ortaya çıkıp, öğrencilere yeterli seviyede eğitimin verilememesinin kul hakkına girmek olacağına kanaat getirildi.

 

-    Talep yoğunluğu dikkate alınarak İngilizce ve Arapça Yabancı Dil Kurslarının açılmasına karar verildi. Osmanlıca taleplerinin de yeterli sayıya ulaşılması halinde değerlendirilebileceği ifade edildi.

 

-    Ev hanımlarının sosyalleşmesine ve aynı zamanda aile ekonomisine katkı sağlayacağı kanaati ile; rolyef, nakış, pasta imalatı, nikah şekeri yapımı vb konularda eğitimlerin açılabilmesi hususunda talep toplanmasına karar verildi.

 

-    6 Ekim 2016 Perşembe akşamı Küçükçekmece Garip Dede Türbesindeki iftar programına katılım sağlanmasının önemine vurgu yapıldı ve karara bağlandı.

 

-    11 Ekim 2016 Salı akşamı 19:30 – 21:00 saatleri arasında BATTALGAZİ - Malatya Gençlik Derneği Konferans Salonunda Esenler Belediyesi ortaklığında, Mehtap KAYAOĞLU’nun sunumları ile Mutlu Aile Sohbetleri Projesinin gerçekleştirilmesine karar verildi, üyelerin eşleri - kız kardeşleri ile katılım sağlamalarının önemine dikkat çekildi.

 

-    29 Ekim’de düzenlenecek uluslar arası bir spor organizasyonuna ortak olunması karara bağlandı.

 

-    Finansal kaynak üretimi konusunda projeler oluşturulmasına, mobil aidat sisteminin yaygınlaştırılmasına karar verildi.

 

-   Suriyeli vatandaşların eğitimi ve topluma kazandırılması hususunda projeler üretilmesine karar verildi.

 

Toplantı sonrası söz alan BATTALGAZİ – Malatya Gençlik Derneği Başkanı İrfan KÖPÜRÜR “annelerimiz ne kadar kutsal ise eşlerimiz, kız kardeşlerimiz ve kız çocuklarımız da o kadar kutsaldır. Toplumun ahlak yapısını ve eğitim seviyesini yükseltmek için önce temeli güçlendirmeli, yani işe aileden başlamalıdır. Toplumumuzda her ne kadar ‘ailenin reisi erkektir’ denilse de yuvayı dişi kuşun yaptığı inkar edilemez bir gerçektir. Bu nedenle kadının rolü çok büyük ve kıymetlidir. Onların fikirleri, düşünceleri, projeleri bizim için oldukça değerlidir. Bu nedenle biz hem bayanların kişisel gelişimine katkı sağlayacak hemde onların birşeyler üretmesine imkan sunabilmeliyiz. Bu bağlamda kadın kollarımızın oluşturulmasını önemsiyorum” dedi.

 

BATTALGAZİ – Malatya Gençlik Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İrfan KÖPÜRÜR’ün kurulduğumuz ilk günden itibaren her etkinliğe katılan ve katıldığı her programda bir katılımcıdan ziyade bir gönüllü olarak katkı sunan Medine KALKAN’ın Kadın Kolları Başkanı olması teklifi tüm üyelerce kabul görmüş ve BATTALGAZİ – Malatya Gençlik Derneği Kadın Kollarının ilk ve Kurucu Başkanı Medine KALKAN olmuştur. Toplantı, üyelerin Kadın Kolları Başkanı Medine KALKAN’ı tebrik etmesi ile son buldu.