Kayısı Adam Tanıtıldı

Battalgazi Torunları Etnospor Kültür Festivali'nde

Malatya'yı temsil ve tanıtım noktasında son derece duyarlı olan Battalgazi Torunları; 11-14 Mayıs 2017 tarihleri arası İstanbul Yenikapı'da düzenlenecek Etnospor Kültür Festivali'ne de katılım sağladı. At binmek, ok atmak, güreş tutmak kısacası ata sporları Battal Gazi'nin dolayısı ile bizlerin bir meziyetidir diyen Battalgazi Torunları standda Malatya'yı tanıtıp misafirlere bol bol kayısı ikram ediyor.


Ata sporlarını coşturmak ve kültürel değerlerimizi yaşatmak adına düzenlenen Etnospor Kültür Festivali'nde stand kuran Malatya Gençlik Derneği ayrıca yine farklı bir girişim ile organizasyonda üst düzey farkındalık yarattı.


Malatya Gençlik Derneği Başkanı İrfan KÖPÜRÜR "Derneğimizi ilk kurduğumuzda 'Malatya Kayısısını Dünya'ya tanıtmak için yeni bir yol deneyeceğiz' demiştik. Bugün ilk adımı atıyoruz"dedi.


Çocuklarımızın örümcek adam ve süpermen gibi hayali kahramanlara hayranlık duyuyor olmasından duyduğu rahatsızlığı ifade eden KÖPÜRÜR "bizim milli bir kahramana ihtiyacımız var. Bu karakter, çocuklarımızın hayal dünyasının yeni kahramanı olurken onlara milli ve manevi değerlerimizi de aşılayacak.


Peki bunun kayısı ile ne alakası var? Milli kahramanımız gücünü Malatya Kayısısısından alacak" dedi.


Milli kahramanın maketini stand önünde sergileyen Malatya Gençlik Derneği Başkanı İrfan KÖPÜRÜR "Milli Kahramanımızın adı 'Kayısı Adam'. Malatya'mıza ve Türkiye'mize hayırlı olsun" dedi.