Malatya Gençlik Derneği ilk misafirlerini ağırladı

Merkezi Esenler’de bulunan Malatya Gençlik Derneği tarafından gerçekleştirilen “Başarılı Sivil Toplum Kurulu Olma” adlı seminer Düşün Taşın Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Selim ÇAVUŞ’un sunumları ile gerçekleşti.

Seminerde; başarılı sivil toplum örgütü olma yolunda, strateji ve yöntem geliştirebilmek için dikkat edilmesi gereken hususları tek tek paylaşan ÇAVUŞ; "Bizler vakıf medeniyetleri ile sosyal yaşamı kurgulamış bir imparatorluğun torunlarıyız" dedi. Varlıkla değil, mücadeleyle zaferler kazanılır diyerek Düşün Taşın Derneği'nin kuruluşundan günümüze kadar geçen süreç içerisinde nelerle karşılaştıklarını paylaştı. Selim ÇAVUŞ; başarılı bir sivil toplum örgütü olmanın temelinde ötekileştirilen ve ayrıştıran değil, birleştiren ve değer katan bireylerin aidiyet duygusu olduğunu dile getirerek sözlerini tamamladı.

 

Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Nihat KARATAŞ ise konuşmasında, Malatya Gençlik Derneği'nin zoru başardığını belirterek; ülkeye faydalı, nitelikli, kalifiye ve kalbi duygularıyla hareket ederken büyük resmi görebilmeyi kendisine düstur edinmiş, muhakeme gücüne haiz gençlerin yetişmesine vesile olmak için bir yola çıktınız ve "Gençlik" kavramına değer verdiniz, sizleri yürekten kutluyorum dedi. KARATAŞ; "Karşılaştığınız zorluklarda birbirinizi ezmeyin ve birbirinizin ayıplarını örtün! Eğer sizler içinizde bir yarış yaparsanız yenen veya yenilen olmaz! İki tarafta kaybeden olur, sizler kendinizle yarışın ve tüm görüşlere sahip çıkın, toparlayıcı ve eksikleri kapatıcı olun, ancak başarıya bu şekilde ulaşabilirsiniz!" dedi. KARATAŞ; "Eğer içinizden biri, bir diğeri için hasetlik ederse bu size fayda vermez, sağlıklı bir dostluk için emek veren tüm kardeşlerinize gönül bağı ile bağlanın, Allah yar ve yardımcınız olsun, hak yolda yürüdüğünüz sürece Allah sizleri başarıya ulaştıracaktır” dedi.  

 

Malatya Gençlik Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Köpürür; Davetlileri selamladıktan sonra Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Nihat KARATAŞ'a "Derneğimizin açılması fikrinden bu yana, gelmiş olduğumuz her noktada bizlerden yardım ve desteklerini esirgemeyen Başkanımıza tüm Malatya Gençlik Derneği adına teşekkür ediyor ve saygılarımı sunuyorum diyerek plaketini takdim etti. Plaket töreninde Danışma Kurulu üyesi Bilal TEKİN ve Düşün Taşın Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Selim ÇAVUŞ hazır bulundu.

 

Malatya Gençlik Derneği Başkan Vekili Ahmet TİMURTAŞ, Yönetim Kurulu Üyesi Nizamettin GÖKAY, Divan Kurulu Üyesi Basri DÜZENLİ ve Sosyal Akıl Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mesut DÜNDAR'ın da aralarında bulunduğu plaket takdim töreni, Mehmet SEVİNÇ'e verilen plaketle devam etti.

 

Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat'ın, seminer sonrası Malatya Gençlik Derneğine yapmış olduğu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Köpürür; "Bizler kapımızın önünü süpürmekten gurur duyarız, inandığımız bir aile geleneğimiz var, şimdi o aile bizim derneğimiz ve tüm Malatyalı gençler bizim kardeşimiz, tüm gençleri bu oluşumun bir parçası olmaya bekliyoruz” diyerek çağrıda bulundu. Pütürge Belediye Başkanı Mehmet POLAT, Kubbe Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah SEKMAN, Malatya Gençlik Derneği Başkanı İrfan KÖPÜRÜR, Yönetim Kurulu Üyeleri Nizamettin GÖKAY, Erdoğan BOZKURT ve Ahmet TİMURTAŞ'ın aralarında bulunduğu plaket töreninde, işadamı Ekrem CANDAN'a desteklerinden dolayı teşekkür edilerek plaket takdim edildi.

 

Plaket töreninin ardından Pütürge Belediye Başkanı Mehmet POLAT “Mükemmel bir iş çıkarmışsınız. Bu mekânı ve bu ekibi gördükten sonra, Malatya’nın gelecekteki vizyonunun daha da üst seviyelere taşınacağına olan inancım ve güvenim pekişmiştir. Bir hemşehriniz ve ağabeyiniz olarak sizi kutluyor ve başarılarınızın devamını diliyorum” dedi.