Malatya Gençlik Derneği'nden Vali Kamçı'ya Ziyaret

Malatya Valisi Süleyman KAMÇI, Malatya Gençlik Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İrfan KÖPÜRÜR ve Yönetim Kurulu Üyesi Remzi KARADOĞAN'ı makamında kabul etti.

Vali KAMÇI, Başkan KÖPÜRÜR' e  Malatya Gençlik Derneğinin ne zaman, nerede kurulduğunu, kimlere hitap ettiğini ve hedeflerinin neler olduğunu sordu.

Yönetim Kurulu Başkanı İrfan KÖPÜRÜR "Sayın Valim, gurbette memleket ve hemşehri kavramları ayrı bir kıymetli oluyor.Malatya Gençlik Derneğini 30 Ağustos 2015 tarihinde İstanbul ili Esenler ilçesinde kurduk. Esenler, nüfus yoğunluğu bakımından Malatyalı'ların birinci sırada olduğu ve en yoğun yaşadığı ilçe konumundadır. Malatyalı gençlerin tamamına hitap eden Derneğimizin unvanı "Battalgazi" olup, ilçeyi değil şahsiyeti temsil etmektedir" dedi.

Vizyon, misyon ve hedeflerin belirlenmesi hususunda ciddi bir eğitim süreci geçirdiklerini ve haftalardır devam eden stratejik plan hazırlığında sona gelindiğini vurgulayan KÖPÜRÜR "Birçok gencimizin İstanbul'da doğup Malatya' yı hiç görmediklerini ve kötü alışkanlıkların kıyısında bulunduklarını üzülerek gözlemledik. Ancak suçu aile ya da bireye yüklemenin ise basit ve yanlış bir karar olduğuna kanaat getirdik. Bizler toplum olarak bu gençlere sahip çıkmaz isek birileri gelir ve bu boşluğu doldurur. Bizim hedefimiz, tarihini ve kültürünü bilen, milli ve manevi değerlerini sahiplenen, toplumsal gelişime ciddi anlamda paydaş olan girişimci ve liyakat sahibi bir neslin yetişmesine vesile olmaktır".

"Gençler, bu oluşumla sadece kötü alışkanlıklardan uzak kalmayacak aynı zamanda tarihini ve kültürünü öğrenme fırsatını yakalayacak, eğitim eksikleri, istihdam talepleri ve kariyer hedeflerini belirleyeceklerdir. Bizler tüm bu söylemlerimiz üzerine projeler üretiyor ve bir çok ortak projeye imza atacağımıza inanıyoruz, kararlı, istekli ve hedeflerine ulaşmada her güçlüğe göğüs gerecek bir yapılanmamız var" dedi.

Vali KAMÇI "Maşallah gençler sizi çok istekli ve kararlı gördüm. İnanırsanız mutlaka başarırsınız. Bu konuda bizim üzerimize ne düşüyor ise biz hazırız. Siz yeter ki toplum için bir şeyler üretin" dedi.