Malatya Sancağını Battalgazi Torunları Taşıdı

Seyyid Battal Gazi’yi kendisine rol model edinen Battalgazi Malatya Gençlik Derneği Yenikapı’yı fethetti.

4-7 Mayıs 2017 tarihleri arasında İBB Gençlik Meclisi tarafından düzenlenen İstanbul Gençlik Festivali’ne, 11-14 Mayıs 2017 tarihleri arasında ise Dünya Etnospor Konfederasyonu tarafından organize edilen Etnospor Kültür Festivali’ne katılım sağlayarak Malatya’yı temsil eden Battalgazi Torunları en fazla ilgi gören stantlardan birisi haline geldi.

 

            Standa gelen  ziyaretçilere, Malatya kayısısı ve kayısı mamulleri  ikram edip, Malatya’yı tanıtıcı  kataloglar  hediye eden  Battalgazi Torunları; organizasyona katılım sağlayan diğer gençlik kuruluşlarıyla etkileşim sağladı  ve yüzlerce üyelik başvurusu aldı.

 

            Etnospor Kültür Festivali’nde icra edilen Ata Sporlarının Seyyid Battalgazi’nin bir meziyeti olduğunu vurgulayan Battalgazi Torunları, Malatya Gençlik Derneği standında sürekli olarak tanıtım videoları yayınladı ve ziyaretçiler ile mevcut kaynaklar üzerinden bilgi paylaşımında bulundu.

 

            Festivallerin bitiminden sonra açıklama yapan BATTALGAZİ Malatya Gençlik Derneği Başkanı İrfan KÖPÜRÜR “İki dev organizasyonu geride bıraktık. Yüzlerce temsilcinin yer aldığı organizasyonlarda yüzbinlerle buluşma fırsatını yakaladık. Her iki organizasyonda geçen yıla nazaran çok daha nitelikli ve kapsamlı idi. İnanıyorum ki önümüzdeki dönemde çok daha iyi seviyelere ulaşacaktır. Organizasyonun genelinde olduğu gibi bizler de geçtiğimiz yıla nazaran gerekli Ar-Ge çalışmalarını yürüttük ve temsiliyet noktasında bu yıl daha iyi bir noktaya geldik” dedi.

 

            Türkiye için oldukça önemli iki marka üretildiğini vurgulayan KÖPÜRÜR “Katılımın üst seviyede olması ve ziyaretçi yoğunluğu bizleri ziyadesi ile memnun etmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Mehmet MÜEZZİNOĞLU’nun, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Berat ALBAYRAK’ın, AK Parti 23. Ve 24. Dönem Malatya Milletvekilimiz Sayın Ömer Faruk ÖZ’ün, AK Parti İstanbul Milletvekili Sayın Hasan TURAN’ın, Fatih Belediye Başkanımız Sayın Mustafa DEMİR’in, Esenler Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Tevfik GÖKSU’nun, Bayrampaşa Belediye Başkanımız Sayın Atila AYDINER’in, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Sayın Av. Gökhan TARAN’ın, İBB Genel Sekreteri Sayın Hayri BARAÇLI’nın, Malatya Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Sayın Murat NALÇACI’nın, KADEM Başkanı Doç. Dr. Sayın E. Sare AYDIN’ın, GSB Bakanlık Müşaviri Sayın Ömer Faruk TERZİ’nin, İstanbul İl Emniyet Müdürü Sayın Mustafa ÇALIŞKAN’ın, Fatih İlçe Emniyet Müdürü Sayın Hakan YILMAZ’ın, İBB Genel Meclis Üyesi Sayın Çiğdem ÖZ’ün, Bahçelievler Meclis Üyesi Sayın Abdullah ALAY’ın, TRT’de Yapımcı ve Yönetmenlik yapan Sayın Canan EKİCİ’nin, Genç Memur-Sen İstanbul İl Başkanı Sayın İbrahim AYDINLI’nın, Eğitim Konfederasyonu Sayın Doç. Dr. Ali İLSEVEN’in, İşadamımız Sayın Yusuf ÖZCAN’ın, Gökçe Dernek Başkanı Sayın Ahmet AYDIN’ın,standımızı ziyaret etmeleri bizim için büyük bir onur ve gurur vesilesi olmuştur.

 

            İstanbul Gençlik Festivali'nin düzenlenmesinde İBB Gençlik Meclisi Başkanı Sayın Samed AĞIRBAŞ, Etnospor Kültür Festivali'nin düzenlenmesinde ise Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Sayın Bilal ERDOĞAN ve ekibinin emeği tahayyül edilemez. Tabii her iki organizasyona katkısı bakımından AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı Sayın Taha AYHAN’ı da unutmamak gerekir. Kendilerine tekrar tekrar teşekkür ediyoruz” dedi.

 

            Malatya Valiliği, Malatya Büyükşehir Belediyesi, Battalgazi Belediyesi ve Yeşilyurt Belediyesi tarafından hazırlanan kültür envanterleri, tanıtım katalogları ve dokümanların her iki organizasyonda da Malatya’yı tanıtım anlamında büyük katkısının olduğunu her fırsatta vurgulayan Başkan KÖPÜRÜR “Malatya Valimiz Sayın Mustafa TOPRAK’a, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet ÇAKIR’a, Battalgazi Belediye Başkanımız Sayın Selahattin GÜRKAN’a ve Yeşilyurt Belediye Başkanımız Sayın Hacı Uğur POLAT’a Malatya Gençlik Derneği ve tüm Malatyalılar adına şükranlarımı sunuyorum" dedi.

 

            Başarıların ardında gizli kahramanların rolünü vurgulayan Başkan KÖPÜRÜR "Malatya’nın tanıtımı adına bu büyük organizasyonlara katkı sağlamak için adeta seferber olan Malatya Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Sayın Levent İSKENDEROĞLU’na, Malatya Büyükşehir Belediyesi Tanıtım Şube Müdürü Nurdan HIZLI’ya, Battalgazi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Sayın İsmet SARIGÜL’e, Yeşilyurt Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Sayın Lutfi İNAN’a sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.