Mehmet Raşit ÜNAL Derneğimizde...

O Ses Türkiye programına katılarak; sesi, yorumu ve efendiliği ile herkesin beğenisini kazanan Mehmet Raşit ÜNAL Malatya Gençlik Derneği’nde Battalgazi Torunları ile buluştu.

            Malatya Gençlik Derneği’nin değerlerimize sahip çıkıyoruz sloganı ile organize ettiği programa Mehmet Raşit ÜNAL ekibi ile birlikte katılım sağladı. Kuruluşundan bugüne birçok başarılı organizasyona imza atan Battalgazi Torunları hemşerilerini yalnız bırakmayarak yanındayız mesajı verdi.

 

            Programın açılış konuşmasını Malatya Gençlik Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İrfan KÖPÜRÜR yaptı. KÖPÜRÜR “Stratejik hedeflerimizden birisi de, gençlerimizin kariyer hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olan; rehber ve destekleyici kurumlardan biri olmak, onlar için mentörlük hizmeti sunmaktır”.

 

            Fatih KISAPARMAK, Cengiz KURTOĞLU, Yonca EVCİMİK, Mustafa SANDAL, Deniz SEKİ, Bülent SERTTAŞ, Naşide GÖKTÜRK, Harun KOLÇAK gibi birçok ünlü simayı Türk Müziğine kazandıran Malatyalı işadamı Şahin ÖZER’in iş yoğunluğu nedeni ile aramızda bulunamadığını belirten Başkan KÖPÜRÜR “Şahin ÖZER rol model kavramına tam olarak uyan kıymetli bir işadamı ve hemşerimizdir. Bugün burada bulunup Mehmet Raşit ÜNAL’ı dinlemeyi çok istiyordu. İnşallah yakın bir tarihte biz kendisini ziyaret ederek bu ikiliyi buluşturacağız” dedi.

 

            Çok televizyon izleme imkânı bulamadığını, gündemi internet vasıtası ile takip ettiğini belirten KÖPÜRÜR “belki bugüne kadar O Ses Türkiye programına birçok hemşerimiz katılım sağladı. Ancak Mehmet Raşit Ünal sesi ve yorumunun yanı sıra Malatyalı kimliğini baskın bir şekilde dile getirdiği için gündem oldu. Allah yolunu bahtını açık etsin. Malatya Gençlik Derneği – Battalgazi Torunları olarak kendisini sahiplenecek, elimizin ve gücümüzün yettiği oranda kendisine destek olacağız” dedi.

 

            Malatyalılar Günü için hazırlıkların yoğun tempoda davam ettiğini belirten KÖPÜRÜR “geçmiş yıldan hazırladığımız bir taslak var. Yapılacak çalıştaylar ve oluşturulacak tertip komitesi ile biraz daha şekillendirdikten sonra istişareye açacağız. Bu hafta kısmet olursa MİAD, MASTÖB ve MADEF Başkanlarımız ile bir araya gelip kendilerine bilgi verecek, hepimiz için önem arz eden böyle bir organizasyonu birlikte gerçekleştirelim diyeceğiz” dedi.

 

            Gecenin onur konuğu olan Mehmet Raşit ÜNAL "ben Malatya Darende  doğumluyum. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi mezunuyum, bölümümü birincilikle bitirmiştim. Halk müziğinde de birçok derecemiz oldu. Halk Müziği sanatçılarının vokalliğini yapıyorum, TRT’de her Cuma 19:45’te canlı yayınlarımız oluyor. Hemşerilerimizin isteği ve desteği üzerine O Ses Türkiye programına katılmak istedik. Başvurumuz kabul edildi ve süreç başarılı bir şekilde devam ediyor. Davetiniz ve bugün burada misafir etmeniz beni onurlandırmış ve başarılı olacağıma dair inancımı tazelemiştir. Malatyalı olmaktan her zaman gurur duydum” dedi.

 

            Program süresince izlediğiniz, şahitlik ettiğiniz “Malatya” söyleşileri aslında çok daha kapsamlı idi diyerek sözlerine devam eden Mehmet Raşit ÜNAL “Malatyalı kimliğini en iyi şekilde temsil etmek için elimden gelen gayreti sarf edeceğim” dedi.

 

            Birçok Malatya Türküsü ve Türk Halk Müziği eseri seslendiren Mehmet Raşit ÜNAL Battalgazi Torunları’nın takdirini ve beğenisini kazandı. Kariyer hedefleri doğrultusunda Mehmet Raşit ÜNAL’ın kararlılık ile devam etmesini isteyen Battalgazi Torunları yanındayız mesajı verdi.