MİAD 60. Aylık Toplantısına İştirak Ettik.

Başbakan Yardımcısı Sn.Lütfi ELVAN'ın katılımı ile gerçekleşen Miad 60. Aylık Toplantısına iştirak ettik.

Holiday Inn Airport Otel'de düzenlenen toplantıya Malatya milletvekilleri Nurettin YAŞAR, Halis DALKILIÇ, Malatyalı bürokrat ve iş adamları ile birlikte bir çok misafir iştirak etti.

Malatya Gençlik Derneği Başkan Yardımcısı Nizamettin GÖKAY ve Yönetim Kurulu üyemiz Av. Ahmet ŞİRECİ' nin de katılım sağladığı toplantı, MİAD Başkanı Yunus AKTAŞ' ın açılış konuşması ile başladı. Başkan AKTAŞ, " Malatya denilince akla ilk olarak kayısı geliyor, üretimden paketlemeye kadar kayısı ile ilgili  yeni çalışmalar yapılması gerekiyor, diğer bir husus olarak da  Malatya’ya bir Onkoloji hastanesi ve nitelikli bir üniversite istiyoruz, bu konuda biz iş adamlarına bir görev düşerse seve seve yaparız, dedi. Yaşanan terör olayları nedeni ile Şehitlerimize rahmet dileyen AKTAŞ'ın ardından misafirlere hitap eden Başbakan Yardımcısı Sn. Lütfi ELVAN “ Malatyalı iş adamlarının gayretlerini değerli bulduğunu, birlikte hareket etmenin önemini vurgulayarak , ülke olarak tüm değerlerimize sahip çıkılması gerektiğini, Onkoloji hastanesi ile ilgili talebin takipçisi olacağını, orta ve uzun vadede kalkınma istiyorsak gençlere yatırım yapılması gerektiğini, artık iş arayan değil işveren gençlerin yetişmesi için çalışmalar yapıldığını söyledi.

Program sonunda Başbakan Yardımcısı Lütfi ELVAN’a Karaca Yönetim Kurulu Başkanı Arif KARACA tarafından özel hat yazısı ile hazırlanmış bir plaket takdim edildi. Hatıra fotoğrafının ardından program son buldu.