MÜNÖP Çalışmalarına Başladı

İstanbul’da çeşitli üniversitelerde öğrenim görmekte olan Malatyalı Gençler tarafından gurbette birlik ve beraberliği sağlamak, birbirine destek olmak amacı ile MÜNÖP (Malatyalı Üniversite Öğrencileri Platformu) kuruldu.

MÜNÖP ilk yönetim kurulu toplantısını Onur SARIOĞLAN Başkanlığında gerçekleştirdi.

 

Esenler Menderes Mahallesi 309 Sokak No: 1/3 kapı sayılı yerde; Malatya Gençlik Derneği tarafından kendilerine tahsis edilen mekânda gerçekleştirilen toplantı öncesi tanışma merasimi gerçekleştirildi.

 

MÜNÖP Başkanı Onur SARIOĞLAN’ın açılış konuşması ile başlayan toplantıda kendisine söz hakkı verilen Malatya Gençlik Derneği Başkanı İrfan KÖPÜRÜR “arkadaşlar toplantınızın hayırlara vesile olmasını diliyor ve hepinize hoş geldiniz diyorum. Hepimizin ortak bir sevdası ve paydası olan Malatya bugün bu mekânda toplanmamıza vesile olmuştur. Birçok ortak noktamız ve hedeflerimiz var. Sevgi, saygı, hoşgörü, dürüstlük ve sadakat çerçevesinde birçok etkinlik gerçekleştireceğimize, projeler üreteceğimize, gençliğe ve Türkiye’nin geleceğine iyi eserler bırakacağımıza inanıyorum” dedi.

 

MÜNÖP Başkanı Onur SARIOĞLAN “BATTALGAZİ – Malatya Gençlik Derneği’nin kuruluş amacını, hedeflerini ve günümüze kadar gerçekleştirdiği faaliyetleri göz önüne aldığımızda Platformumuz ile aynı istikamette olduğuna kanaat getirdik. Karşılıklı istişareler neticesinde birlikte hareket etmenin her iki kuruma da katkı sağlayacağına inandık ve bu karar doğrultusunda burada toplandık. İrfan KÖPÜRÜR Başkanımız ‘biz üniversiteli gençlerimizin çektiğimiz sıkıntıları çekmesini; kira - stopaj, elektrik – su – doğalgaz – telefon vb faturalar ile yükümlü olmasını, aidat ödentileri, gelir – gider kalemleri, beyanname vb takip işleri ile yorulmalarını istemiyoruz. Üniversite gençliği bu meşgalelerle değil dersleri ile meşgul olmalı, akademik çalışmalar için bir arada bulunup toplumsal faydaya katkı sağlayacak projeler üzerinde durmalıdır’ dedi ve bizi buraya davet etti. Yapılan görüşmeler biri birini tamamlayıcı nitelikte olduğu için süreç hızlı bir şekilde ilerledi ve bugün burada ilk toplantımızı gerçekleştirmek nasip oldu. Malatya Gençlik Derneği ilk günden Platformumuza 2 üniversite öğrencisi kazandırdı. Birlik ve beraberlik ile tesis edilemeyecek hiçbir yapı yoktur” dedi.

 

Malatya Gençlik Derneği Başkanı İrfan KÖPÜRÜR “gençliğin olduğu yerde hayat vardır, hareket vardır ve geleceğe dair umut vardır. Biz sizlere inanıyor, güveniyor ve yanınızda olduğumuzu bilmenizi istiyoruz” diyerek MÜNÖP Yönetimini tek tek tebrik etti ve başarılar diledi.