Ömer HALİSDEMİR MuayThai Turnuvası Tamamlandı

5-6 Kasım 2016 tarihlerinde Esenler Belediyesi Spor Kompleksinde 15 Temmuz Şehitlerimizi anmak adına, 26 Spor Kulübünden 150 minik ve yıldız sporcunun katılımıyla Şehit Astsubay Ömer Halis Demir Minik-Yıldız MuayThai Şampiyonası gerçekleştirildi.

            Gençlik ve Spor Bakanlığı, Esenler Belediyesi, BATTALGAZİ Malatya Gençlik Derneği ve MuayThai Federasyonunun ortaklaşa gerçekleştirdiği şampiyonanın açılış konuşmasını Esenler Belediyesi Kemer Spor Kompleksi Müdürü Barış KARAHAN yaptı.

 

            Açılış konuşmasının ardından söz alan BATTALGAZİ Malatya Gençlik Derneği Başkanı İrfan KÖPÜRÜR “Bugün burada, böylesi anlamlı bir organizasyonda sizlerle bulunuyor olmanın onur ve mutluluğunu yaşıyorum.

 

            Malatya Gençlik Derneği olarak bugüne kadar bizimle beraber olmak isteyenlere; dinin – mezhebin, etnik kökenin veya siyasi görüşün nedir diye sormadık. Tıpkı 15 Temmuz gecesi milli şuur ile sokağa çıkan milyonlarca vatandaşımızın sorgusuz sualsiz el ele verip, omuz omuza yürüdüğü gibi.

 

            15 Temmuz gecesi Türkiye için bir milâd olmuştur. Vatanımızı Irak’a, Suriye’ye,  Mısır’a çevirmek isteyen emperyalist güçlere ve onlara taşeronluk eden vatan haini teröristlere ilk kurşunu Şehit Ömer HALİSDEMİR sıkmış, ardından Aziz Milletimiz unutulmayacak bir demokrasi ve kahramanlık destanı yazmıştır.

 

            Yaşadıklarımızı unutmayacak ve asla unutturmayacağız. İşte bu turnuva bu manada oldukça kıymetlidir” dedi.

 

            Anne ve babaların çocukları ile yeterli ve verimli vakit geçirmediğine değinen Başkan KÖPÜRÜR “Maalesef kendimizi akıllı telefonlara, çocuklarımızı ise tablet ve bilgisayarlara bağımlı hale getirdik.

 

            Çocuklarımızın fiziksel, bedensel, ruhsal ve zihinsel gelişimine olumsuz yönde tesir ettiği bilinen ve kabul edilen bu teknolojik aletleri amacına uygun olarak ölçülü kullanmak ve kullandırmak gerekir.

 

            Onlara yeteri kadar vakit ayıramıyorsak, onların kaliteli vakit geçirmelerini temin edebilmeliyiz. Nasıl mı? Şuan burada bulunan sporcu kardeşlerimizin ailelerinin yaptığı gibi.

 

            Battalgazi Torunları olarak; müsabakalara katılacak sporcu kardeşlerimize ve hakemlerimize başarılar diliyor, ailelerine ve organizasyonda emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyoruz” dedi.

 

            MuayThai Federasyonu adına söz hakkı verilen Nusret ÖNCÜ “Bugün burada sporcu kimliğim ile MuayThai Federasyonu adına, Malatyalı kimliğimle de BATTALGAZİ Malatya Gençlik Derneği adına bulunmuş oluyorum. Amacı ve içeriği bakımından böylesi anlamlı bir şampiyonaya katılım sağlamaktan dolayı gurur duyuyor ve bu organizasyonda emeği geçen Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, Esenler Belediye Başkanımız Mehmet Tevfik GÖKSU’ya, BATTALGAZİ Malatya Gençlik           Derneği ve MuayThai Federasyonuna şükranlarımızı sunuyorum. Tüm sporcularımıza da başarılar diliyorum” dedi.

 

            Açılış programının ardından plaket ve berat takdimi gerçekleştirildi. Minikler ve yıldızlar kategorisinde gerçekleşen müsabakaların ardından başarılı olan sporculara da madalyaları verildi.