Şampiyonu ağırladık

Dünya Karate Şampiyonu olan hemşehrimiz Burak Uygur, bu akşamki toplantımıza katılarak; karateye nasıl başladığını, ne başarılar elde ettiğini ve nasıl başardığını, hedefinde neler olduğunu anlattı.

Burak Uygur; "hem annem ve hem de babam karateci. Annem Dünya Şampiyonasında 3 üncülük elde etmiş, babam ise bir çok sporcu yetiştirip uluslararası alanda müsabakalara çıkarmış iyi bir antrenördür. Beni yetiştiren; hocam - antrenörüm babamdır. Şuan kendisi Gençlik ve Spor Bakanlığı Malatya İl Müdürlüğü bünyesinde antrenörlüğe devam etmektedir".
 
"Babamın salonunda beşiğim varmış. İlk adımlarımı dahi salonda atmışım. Ancak bilinçli olarak karate ile tanışmam 4-5 yaşında oldu. 6 yaşında İstanbul Şampiyonluğunu, 10 yaşında ise Türkiye Şampiyonluğunu yaşadım. 2011 yılında Avrupa Karate Şampiyonasında Ümit Milli oldum. 2013'te Avrupa Şampiyonluğu yaşadım. 2015 A Milli oldum. Ayrı ayrı katıldığım müsabakalar neticesi 2015 yılı içerisinde Avrupa ikinciliği ve Dünya Şampiyonluğunu yaşadım".
 
"Ben karate sayesinde 27 ülkeyi görme fırsatıni buldum ve bu başarıları elde ettim. Şunu da ifade etmek isterim ki okul ve spor birlikte çok iyi devam ediyor. Ben spor hayatım devam ederken 0 burslu okudum ve eğitimime devam ediyorum. Yeterki ikisini dengelemeyi bilin".
 
"Ben öncelikle başta hocam - babam Zeki Uygur olmak üzere tüm aileme, beni hiçbir zaman yalnız bırakmayan hemşehrilerime ve vatandaşlarımıza, bugün burada hemşehrilerim ile birlikte olma imkanını tanıyan Malatya Gençlik Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Köpürür ve yönetimine teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum" dedi.
 
Burak Uygur, hayat hikayesinin ardından kendisine yöneltilen soruları cevapladı ve son olarak hedefinin 5 yıl sonra büyükler kategorisinde Dünya Şampiyonu olmak olduğunu açıkladı.
Programın sonunda Genel Başkanımız İrfan Köpürür ve Başkan Vekilimiz Ahmet Timurtaş derneğimiz adına kendisine bir plaket takdim ederek başarılar diledi.