Sosyal Girişimcilik Eğitimine Katılım Sağladık

Sosyal Akıl Derneği'nin "Yeni İşim Sosyal Girişim Projesi" kapsamında düzenlediği Sosyal Girişimcilik Eğitimine Katılım Sağladık

Sosyal Akıl Derneği'nin "Yeni İşim Sosyal Girişim Projesi" kapsamında Marmara Belediyeler Birliği Eğitim Salonunda düzenlediği, Hülya DENİZALP tarafından verilen Sosyal Girişimcilik Eğitimine; Yönetim Kurulu Başkanımız İrfan KÖPÜRÜR, Genel Sekreterimiz Serkan GÜLEÇ, Başkan Yardımcımız Hakan MEMUR ile çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi ve bir çok akademisyen katılım sağladı.

 

Projeye ev sahipliği yapan Sosyal Akıl Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mesut DÜNDAR "Ülkemizdeki sorunların çokluğunu ve çeşitliliği sosyal girişimcilere ne kadar ihtiyaç duyulduğunu gözler önüne sermekte olup; kurumsal yapıların yetersizliği, muhatap bulmada ciddi problemlerin yaşanması, mevzuat eksikliği ve bu alandaki akademik çalışmaların sınırlı oluşu, toplumun sivil toplum kuruluşlarına bakış açısı gibi bir çok etken sosyal girişimcilerin karşısına çıkan engellerdir.

 

Bu nedenle, sorunlar bireysel bazda ve farklı kurumlarca değerlendirilmektedir. Bundan dolayıdır ki destekleyici altyapı ve iletişim ağları, paylaşım ve ortak faaliyetler sosyal girişimler için en önemli fırsatlardır ve bunların geliştirilmesi için bu tür proje ve girişimlere ihtiyaç duyulmaktadır.

 

Bu proje ile; kamu, üniversite ve sivil toplum işbirliği ile kurulacak ortaklıkların artırılması sosyal girişimler için altyapı sağlayan kuruluşların da kapasitelerinin arttırılmasını sağlayacak, ayrıca kamunun sorunlara bakış açısını ve yaklaşımını da değiştirmiş olacaktır" dedi.

 

Eğitimci Hülya DENİZALP katılımcılarla tanıştıktan sonra girişimcilik üzerine yazılan kaynaklardan bahsetti. Sürdürülebilir bir yaşamın kıstaslarına da değinen DENİZALP girişimciliğin amacı ve olmazsa olmazlarından bahsetti. 

 

Kursiyerlerce gerçekleştirilen ekip çalışmalarında; Yönetim Kurulu Başkanımız İrfan KÖPÜRÜR "Uzanırsa Bir El Kalmayacak Engel", Başkan Yardımcımız Hakan Memur "Kadın Modu", Genel Sekreterimiz Serkan GÜLEÇ "Bariyerimi Kaldır" sloganı ile bir sunum gerçekleştirdiler.