Ümraniye Belediyesi'ne Ziyarette Bulunduk

Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Sn.Mesut ÖZDEMİR, Battalgazi torunlarını makamında ağırladı.

 Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mesut ÖZDEMİR Battalgazi Torunlarını makamında ağırladı.

Malatya Gençlik Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nizamettin GÖKAY başkanlığında oluşturulan heyet, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Sn. Mesut ÖZDEMİR’i makamında ziyaret ederek dernek faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Aslen Elazığlı olan, ilk ve orta öğrenimi Malatya ilinde tamamlayan  2006 yılından beri başkan yardımcılığı görevini başarıyla sürdürmekte olan ÖZDEMİR,  Battalgazi adının duyurulmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdikten sonra Battalgazi torunlarının bu manada neler yapabileceğini sordu.

Başkan Yardımcımız Nizamettin GÖKAY "Malatya Gençlik Derneğini kurduktan sonra bir unvan arayışı içerisine girdik. Bir çok değer gündemimize geldi. Ancak ilk zikredildiği an itibari ile yönetim kurulu üyelerimizin tamamı Battalgazi şahsiyetinde karar kıldı. Anadolu’da gençlik hareketini başlatan Battalgazi; sadece Malatya değil, tüm gençlik için çok önemli bir şahsiyettir. Her kesime hitap etmiş ve herkes tarafından benimsenmiştir. Toplum nezdinde bir farkındalık oluşturmak, doğru veya yanlış olarak bilinen ya da toplum tarafından hiç bilinmeyen yönlerini araştırmak üzere “Battalgazi Araştırma Enstitüsü’nü oluşturacağız” dedi.

Nizamettin GÖKAY, Veysel SAMUR, Yunus ÖZBAYSAR ve Eser ŞAHİN’den oluşan temsil heyetimiz, gelecekte icra etmeyi planladığımız etkinlik ve faaliyetler hakkında Başkan Yardımcısı Mesut ÖZDEMİR’e bilgi verdiler.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Mesut ÖZDEMİR, temsilcilerimize kitap armağan ederek, kütüphanemize de kitap desteğinde bulunacağını beyan etti.