Yeni İşim Sosyal Girişim Projesi İstişare Toplantısına Katıldık

Sosyal Akıl Derneği'nin yürütmekte olduğu "Yeni İşim Sosyal Girişim Projesi" istişare toplantısına katıldık.

Sosyal Akıl Derneği Proje Ekibinin "Yeni İşim Sosyal Girişim Projesi" ile alakalı ikinci toplantısına Yönetim Kurulu Başkanımız İrfan Köpürür ve Genel Sekreterimiz Serkan Güleç'in yanı sıra Bigenç Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Ethem Taş ve ekibi iştirak ettiler.
 
Tanışma, tanıtım ve istişarelerin ardından Malatya Gençlik Derneği ve Bigenç Derneğinin bu projeye paydaş olabilirliği konuşuldu.
 
Başkanımız İrfan Köpürür "Malatya Gençlik Derneği denilince bazen kişilerin hafızasında sadece hemşehrileri için kurulmuş, milliyetçi ve egoist bir yapının canlandığına şahit oluyoruz. Onlara çok şey söyleyip birşeyleri ispat etme çabası içerisine girmiyoruz. Tek bir cümle sarf ediyoruz 'Kayısı da Malatya'da yetişiyor ama tüm dünya tüketiyor'. Biz Malatya Gençliği olarak; toplum menfaatine projeler üreten ya da mevcut projelerin hayata geçirilmesine katkı sağlayan bir merkez olmak istiyoruz" dedi.
 
Sosyal Akıl Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Dündar ise "Bir Malatyalı olarak Malatya Gençlik Derneğinin oluşumundan memnuniyet duyuyorum. Kuruluşların isimleri, faaliyet alanları ya da hedef kitleleri farklı olabilir. Bu farklılıklar toplum açısından büyük bir zenginlik kaynağıdır. Bu yapılar; aynı hedefe yönelir, aynı söylemle hareket eder ve uyum içerisinde bu süreci yönetebilirlerse ortaya muazzam eserler koyabilirler. Bugünkü toplantımıza iştirak eden Bigenç Derneği ve Malatya Gençlik Derneği bu düşüncemize pozitif katkı sağlamışlardır. Kendilerine toplantımıza katıldıkları ve katkı sağladıkları için teşekkür ediyorum" dedi.